Gray-New Gloucester, Freeport, Poland, Fryeburg Academy, Yarmouth, Traip Academy, Wells

BOYS' INDOOR TRACK

Jan. 11, 2019

Traip Academy121
Wells106
Yarmouth90
Poland85
Gray-New Gloucester81
Freeport38
Fryeburg Academy38

Junior 55 Meter—1. Reeve (T) 7.17; 2. McKenny (Fry) 7.22; 3. Young (Y) 7.47; 4. Michaud-Nolan (W) 7.53; 5. Kunz (T) 7.57; 6. Kofos (T) 7.64.

Junior 200 Meter—1. McKenny (Fry) 25.14; 2. Reeve (T) 25.27; 3. Winslow (P) 26.30; 4. Michaud (W) 26.37; 5. Van Lonkhuyzen (Y) 26.81; 6. Kofos (T) 27.26.

Junior 400 Meter—1. Winslow (P) 58.88; 2. Stevnson (Fry) 1:04.55; 3. Reilly (Fre) 1:05.10; 4. Brienza (P) 1:05.67; 5. Owen (Y) 1:06.16; 6. Pierce (GNG) 1:06.25.

Junior 55 Meter Hurdles—1. Michaud (W) 8.71; 2. Davis (P) 8.94; 3. Brown (T) 10.24; 4. Mitchell (P) 10.31; 5. Antonelli (P) 11.78; 6. Tabbso (T) 12.34.

Junior 800 Meter Relay—1. Poland 1:50.08; 2. Traip 1:56.09; 3. Wells 1:59.36; 4. Fryeburg 2:06.32.

Junior High Jump—1. Michaud (W) 5-02; 2. Frechette (P) 5-00.

Junior Shot Put—1. Leighton (GNG) 33-04.50; 2. MacCallum (GNG) 32-02.25; 3. Rosenberg (W) 31-09; 4. Frechette (P) 30-11.75; 5. Amos (GNG) 28-08.75; 6. Whitaker (Fry) 27-05.25.

Senior 55 Meter—1. Conrad (Y) 7.01; 2. Simonds (T) 7.28; 3. Brown (GNG) 7.36; 4. Rubianes (T) 7.39; 5. Pittman (P) 7.41; 6. Lynch (GNG) 7.42.

Senior 200 Meter—1. Niznik (W) 24.74; 2. Mitch (Fre) 25.01; 3. Carpenter (W) 25.52; 4. Pittman (P) 26.02; 5. Brown (GNG) 26.07; 6. Koskinen (Y) 26.36.

Senior 400 Meter—1. Niznik (W) 53.81; 2. Mitch (Fre) 56.05; 3. Rizkallah (Y) 57.93; 4. Ming (Fry) 1:00.97; 5. Lynch (GNG) 1:01.07; 6. Marshall (Fry) 1:01.75.

Senior 55 Meter Hurdles—1. Simonds (T) 8.68; 2. Bates (Y) 8.79; 3. MacCallum (GNG) 9.70; 4. Adell (GNG) 11.14; 5. Holdsworth (W) 12.19.

Senior High Jump—1. Bates (Y) 5-06; 2. Garcia (W) 5-04; 3. Whynot (Y) 5-00.

Senior Shot Put—1. McNeil (Y) 38-03.50; 2. Denholm (T) 37-04.75; 3. Russo (P) 37-03.25; 4. Curtis (GNG) 36-01.25; 5. Akar (Fry) 35-04.75; 6. Frey (GNG) 35-01.

Open 800 Meter—1. Reeve (T) 2:14.11; 2. Patrick (Fre) 2:17.16; 3. Shea (T) 2:22.44; 4. Woodworth (GNG) 2:22.94; 5. Patriquan (GNG) 2:29.35; 6. Pendleton (Y) 2:30.37.

Open 1 Mile—1. Reeve (T) 5:01.69; 2. Patrick (Fre) 5:20.35; 3. Whynot (Y) 5:21.62; 4. Palm (T) 5:25.34; 5. Walker (P) 5:30.13; 6. Truesdale (Y) 5:31.33.

Open 800 Meter Relay—1. Wells 1:43.26; 2. Traip 1:44.52; 3. Gray-New Gloucester 1:48.08; 4. Poland 2:00.18.

Open 3200 Meter Relay—1. Poland 10:48.88.

Open Pole Vault—1. Koskinen (Y) 12-06; 2. Amos (GNG) 7-06.

Open Long Jump—1. Niznik (W) 19-02.25; 2. Bates (Y) 18-03; 3. Carpenter (W) J18-03; 4. Michaud-Nolan (W) 17-02.75; 5. Young (Y) 17-00; 6. Conrad (Y) 16-11.

Open Triple Jump—1. Simonds (T) 37-07; 2. Brown (GNG) 37-00; 3. Frey (GNG) 33-10.50; 4. Kilty (T) J33-10.50; 5. Donaghue (T) 25-07.25; 6. Day (P) 22-00.25.