GIRLS' BASKETBALL

RECENT RESULTS

DateTimeGame
12/07/2019Caribou 40, Orono 33
12/07/2019Forest Hills 50, Vinalhaven 36
12/07/20194:30 p.m.Fort Kent at Shead
12/07/2019Greenville 53, Machias 17
12/07/2019Houlton 48, Mt. Desert Island 43
12/07/2019St. Dominic 43, Old Orchard Beach 33Details
12/07/2019Old Town 48, Presque Isle 41
12/07/2019Rangeley 92, North Haven 32Details
12/07/2019Dirigo 41, Spruce Mountain 36Details
12/07/2019Seacoast Christian 34, Temple Academy 26
12/07/2019Fort Fairfield 54, Woodland 36
12/07/2019Cheverus 50, Lewiston 38
12/06/2019Portland 55, Bangor 44Details
12/06/2019Noble 44, Bonny Eagle 38
12/06/2019Nokomis 39, Brewer 38
12/06/2019Brunswick 56, Leavitt 22Details
12/06/2019Valley 59, Buckfield 42Details
12/06/2019Calais 65, Narraguagus 56
12/06/2019Central Aroostook 79, Van Buren 15
12/06/2019Erskine Academy 69, Medomak Valley 56
12/06/2019Hermon 74, Foxcroft Academy 28
12/06/2019Freeport 48, Poland 21Details
12/06/2019Gardiner 61, Camden Hills 26Details
12/06/20196 p.m.George Stevens at Deer Isle-Stonington
12/06/2019Gray-New Gloucester 49, Fryeburg Academy 31Details
12/06/2019Greely 70, York 53Details
12/06/2019Boothbay 45, Hall-Dale 33Details
12/06/2019Hampden Academy 60, Skowhegan 57Details
12/06/2019Katahdin 44, Ashland 21
12/06/2019Falmouth 45, Kennebunk 37Details
12/06/2019Lawrence 58, Cony 38Details
12/06/2019Lincoln Academy 59, Belfast 35
12/06/2019Lisbon 33, Telstar 30Details
12/06/20195:30 p.m.Madawaska at Hodgdon
12/06/2019Madison 42, Oak Hill 41Details
12/06/2019Oceanside 50, Maranacook 30
12/06/2019Monmouth Academy 38, Carrabec 36Details
12/06/2019Mt. Ararat 65, Morse 29Details
12/06/2019Mountain Valley 64, Mt. Abram 18Details
12/06/2019Messalonskee 56, Mt. Blue 37Details
12/06/2019Winslow 64, Mt. View 26Details
12/06/2019Rangeley 76, North Haven 16Details
12/06/2019North Yarmouth Academy 51, Traip Academy 41Details
12/06/2019Oxford Hills 65, Deering 28Details
12/06/2019Penobscot Valley 42, Mattanawcook Academy 16
12/06/20196:30 p.m.Penquis Valley at Greenville
12/06/2019Schenck 29, Piscataquis 21
12/06/2019Sacopee Valley 36, Waynflete 28Details
12/06/2019Sanford 42, Thornton Academy 36Details
12/06/2019Scarborough 70, Massabesic 66, OTDetails
12/06/2019Bucksport 42, Searsport 29
12/06/2019South Portland 60, Gorham 44Details
12/06/2019Stearns 72, Jonesport-Beals 15
12/06/2019Central 72, Sumner 20
12/06/2019Forest Hills 33, Vinalhaven 19Details
12/06/2019Southern Aroostook 80, Washburn 12
12/06/2019Waterville 55, MCI 27Details
12/06/2019Wells 57, Lake Region 32Details
12/06/2019Marshwood 61, Westbrook 32Details
12/06/2019Windham 41, Edward Little 32Details
12/06/2019Yarmouth 27, Cape Elizabeth 18Details

UPCOMING GAMES

DateTimeGame
12/09/20196:30 p.m.Boothbay at Mountain Valley
12/09/20195 p.m.Buckfield at Kents Hill
12/09/20196:30 p.m.Bucksport at Sumner
12/09/20196:30 p.m.Carrabec at Madison
12/09/20197 p.m.Central at George Stevens
12/09/20196:30 p.m.Deer Isle-Stonington at Searsport
12/09/20196 p.m.Dexter at Penquis Valley
12/09/20196:25 p.m.Dirigo at Hall-Dale
12/09/20196 p.m.Hebron Academy at St. Dominic
12/09/20195:30 p.m.Hodgdon at Ashland
12/09/20196:30 p.m.Jonesport-Beals at Calais
12/09/20197 p.m.Lee Academy at Schenck
12/09/20196:30 p.m.Mt. Abram at Wiscasset
12/09/20196:30 p.m.Narraguagus at Machias
12/09/20196:30 p.m.Oak Hill at Spruce Mountain
12/09/20197 p.m.Penobscot Valley at Stearns
12/09/20197 p.m.Piscataquis at Mattanawcook Academy
12/09/20194 p.m.Seacoast Christian at Pine Tree Academy
12/09/20196:30 p.m.Telstar at Monmouth Academy
12/09/20196:30 p.m.Winthrop at Lisbon
12/09/20196:30 p.m.Woodland at Shead
12/10/20196 p.m.Bonny Eagle at Biddeford
12/10/20196:30 p.m.Cony at Erskine Academy
12/10/20195 p.m.East Grand at Southern Aroostook
12/10/20197 p.m.Falmouth at Greely
12/10/20197 p.m.Fort Fairfield at Easton
12/10/20196:30 p.m.Freeport at Lincoln Academy
12/10/20197 p.m.Gorham at Oxford Hills
12/10/20196:30 p.m.Hermon at Orono
12/10/20197 p.m.Houlton at Presque Isle
12/10/20195:30 p.m.Islesboro at Pine Tree Academy
12/10/20197 p.m.John Bapst at Mt. Desert Island
12/10/20196:30 p.m.Leavitt at Fryeburg Academy
12/10/20196:30 p.m.Lewiston at Bangor
12/10/20196:30 p.m.Marshwood at Wells
12/10/20196 p.m.Massabesic at Westbrook
12/10/20196:30 p.m.MCI at Mt. View
12/10/20196:30 p.m.Medomak Valley at Camden Hills
12/10/20196:30 p.m.Messalonskee at Lawrence
12/10/20197 p.m.Mt. Ararat at Gray-New Gloucester
12/10/20196:30 p.m.Mt. Blue at Gardiner
12/10/20196 p.m.Noble at Sanford
12/10/20196:30 p.m.Nokomis at Hampden Academy
12/10/201912 p.m.North Haven at Forest Hills
12/10/20197 p.m.Old Town at Foxcroft Academy
12/10/20196:30 p.m.Poland at Morse
12/10/20195:30 p.m.Richmond at Old Orchard Beach
12/10/20196:30 p.m.Sacopee Valley at Traip Academy
12/10/20196 p.m.Scarborough at Cheverus
12/10/20196:30 p.m.Skowhegan at Brewer
12/10/20197 p.m.South Portland at Deering
12/10/20197 p.m.Thornton Academy at Edward Little
12/10/20195 p.m.Valley at Rangeley
12/10/20195:30 p.m.Washburn at Madawaska
12/10/20197 p.m.Washington Academy at Ellsworth
12/10/20196:30 p.m.Waynflete at Cape Elizabeth
12/10/20197 p.m.Windham at Portland
12/10/20196:30 p.m.Winslow at Belfast
12/10/20197 p.m.Wisdom at Van Buren
12/10/20196:30 p.m.Yarmouth at Brunswick
12/10/20196 p.m.York at Kennebunk
12/11/20195:30 p.m.Buckfield at Temple Academy
12/11/20196:30 p.m.Calais at Woodland
12/11/20197 p.m.Fort Kent at Caribou
12/11/20196:30 p.m.George Stevens at Narraguagus
12/11/20196:30 p.m.Hall-Dale at Oak Hill
12/11/20196:30 p.m.Lake Region at Maranacook
12/11/20196:30 p.m.Madison at Telstar
12/11/20196:30 p.m.Mattanawcook Academy at Lee Academy
12/11/20196:30 p.m.Monmouth Academy at Winthrop
12/11/20196:30 p.m.Mountain Valley at Dirigo
12/11/20196:30 p.m.Mt. Abram at Boothbay
12/11/20196:30 p.m.Oceanside at Waterville
12/11/20195 p.m.Piscataquis at Greenville
12/11/20196 p.m.Searsport at Penquis Valley
12/11/20196:30 p.m.Shead at Jonesport-Beals
12/11/20196:30 p.m.Spruce Mountain at Carrabec
12/11/20196:30 p.m.Stearns at Central
12/11/20196 p.m.Sumner at Deer Isle-Stonington
12/11/20194 p.m.Vinalhaven at North Haven
12/12/20197 p.m.Cape Elizabeth at Freeport
12/12/20195:30 p.m.Madawaska at Van Buren
12/12/20194 p.m.Pine Tree Academy at Forest Hills
12/12/20197 p.m.Seacoast Christian at Hebron Academy
12/12/20196:30 p.m.Traip Academy at St. Dominic
12/12/20195:30 p.m.Wisdom at Washburn
12/13/20196 p.m.Biddeford at Falmouth
12/13/20196:30 p.m.Boothbay at Carrabec
12/13/20196 p.m.Camden Hills at Oceanside
12/13/20197 p.m.Central Aroostook at Fort Fairfield
12/13/20196 p.m.Cheverus at Edward Little
12/13/20197 p.m.Deering at Lewiston
12/13/20196:30 p.m.Dirigo at Oak Hill
12/13/20196:30 p.m.Erskine Academy at Messalonskee
12/13/20196:30 p.m.Fryeburg Academy at Greely
12/13/20196:30 p.m.Gardiner at Cony
12/13/20196:30 p.m.Gray-New Gloucester at York
12/13/20195:30 p.m.Greenville at Schenck
12/13/20196:30 p.m.Hall-Dale at Lisbon
12/13/20196 p.m.Hampden Academy at Brewer
12/13/20196:30 p.m.Hodgdon at Katahdin
12/13/20196 p.m.Kennebunk at Marshwood
12/13/20197 p.m.Leavitt at Mt. Blue
12/13/20197 p.m.Lee Academy at Machias
12/13/20196:30 p.m.Maranacook at Lincoln Academy
12/13/20195:30 p.m.Massabesic at South Portland
12/13/20196:30 p.m.Monmouth Academy at Spruce Mountain
12/13/20196:30 p.m.Morse at Medomak Valley
12/13/20196:30 p.m.Mountain Valley at Winthrop
12/13/20195 p.m.Mt. Ararat at Brunswick
12/13/20197 p.m.Mt. Desert Island at Foxcroft Academy
12/13/20197 p.m.Nokomis at Skowhegan
12/13/20195:30 p.m.Old Orchard Beach at Waynflete
12/13/20196:30 p.m.Penquis Valley at Penobscot Valley
12/13/20196:30 p.m.Poland at Wells
12/13/20197 p.m.Portland at Oxford Hills
12/13/20195:30 p.m.Scarborough at Sanford
12/13/20196:30 p.m.Seacoast Christian at Sacopee Valley
12/13/20197 p.m.Searsport at George Stevens
12/13/20197 p.m.Stearns at Mattanawcook Academy
12/13/20196:30 p.m.Telstar at Mt. Abram
12/13/20196 p.m.Thornton Academy at Noble
12/13/20195:30 p.m.Valley at Vinalhaven
12/13/20195 p.m.Windham at Bangor
12/13/20196:30 p.m.Wiscasset at Madison
12/14/20191:30 p.m.Ashland at Easton
12/14/201911:30 a.m.Bonny Eagle at Gorham
12/14/20192:30 p.m.Dexter at Piscataquis
12/14/20192:30 p.m.Ellsworth at MCI
12/14/20191:30 p.m.Houlton at Hermon
12/14/201912 p.m.John Bapst at Belfast
12/14/20192:30 p.m.Jonesport-Beals at Stearns
12/14/20192:30 p.m.Lake Region at Yarmouth
12/14/20191 p.m.Madawaska at East Grand
12/14/20191:30 p.m.Mt. View at Washington Academy
12/14/20197 p.m.North Yarmouth Academy at Temple Academy
12/14/201912:30 p.m.Orono at Old Town
12/14/201911 a.m.Rangeley at Buckfield
12/14/20191 p.m.Shead at Deer Isle-Stonington
12/14/20193:30 p.m.Southern Aroostook at Fort Kent
12/14/20191 p.m.St. Dominic at Richmond
12/14/20198:30 a.m.Valley at Vinalhaven
12/14/20193 p.m.Waterville at Presque Isle
12/14/20191 p.m.Winslow at Caribou
12/14/201912 p.m.Wisdom at Katahdin
12/16/20196 p.m.Central at Penquis Valley
12/16/20194:30 p.m.East Grand at Wisdom
12/16/20197 p.m.Edward Little at Gorham
12/16/20195 p.m.Lee Academy at Piscataquis
12/16/20196:30 p.m.Lisbon at Wiscasset
12/16/20197 p.m.Penobscot Valley at Schenck
12/16/20197 p.m.Pine Tree Academy at North Haven
12/16/20196:30 p.m.Shead at Machias
12/16/20197 p.m.Stearns at Dexter
12/16/20197 p.m.Sumner at Mattanawcook Academy
12/16/20197 p.m.Van Buren at Hodgdon
12/16/20195:30 p.m.Washburn at Easton
12/16/20197 p.m.Wells at Old Orchard Beach
12/16/20196:30 p.m.Woodland at Narraguagus
12/17/20195:30 p.m.Ashland at Madawaska
12/17/20196:30 p.m.Belfast at MCI
12/17/20197 p.m.Brunswick at Biddeford
12/17/20195 p.m.Buckfield at Seacoast Christian
12/17/20196:30 p.m.Camden Hills at Erskine Academy
12/17/20196 p.m.Cape Elizabeth at Falmouth
12/17/20196:30 p.m.Carrabec at Hall-Dale
12/17/20196 p.m.Deering at Bonny Eagle
12/17/20196:30 p.m.Dirigo at Mt. Abram
12/17/20197 p.m.Fort Fairfield at Fort Kent
12/17/20197 p.m.Foxcroft Academy at John Bapst
12/17/20197 p.m.Greely at South Portland
12/17/20196:30 p.m.Hampden Academy at Cony
12/17/20197 p.m.Hermon at Old Town
12/17/20197 p.m.Houlton at Central Aroostook
12/17/20197 p.m.Kennebunk at Gray-New Gloucester
12/17/20196:30 p.m.Kents Hill at Sacopee Valley
12/17/20196:30 p.m.Lawrence at Nokomis
12/17/20196 p.m.Lewiston at Noble
12/17/20196:30 p.m.Lincoln Academy at Lake Region
12/17/20196:30 p.m.Maranacook at Poland
12/17/20196:30 p.m.Marshwood at York
12/17/20196 p.m.Massabesic at Sanford
12/17/20195 p.m.Medomak Valley at Gardiner
12/17/20196:30 p.m.Messalonskee at Brewer
12/17/20196:30 p.m.Monmouth Academy at Lisbon
12/17/20196 p.m.Mt. Blue at Skowhegan
12/17/20196:30 p.m.Mt. View at Waterville
12/17/20196:30 p.m.Oak Hill at Mountain Valley
12/17/20197 p.m.Orono at Ellsworth
12/17/20196 p.m.Oxford Hills at Cheverus
12/17/20198:30 a.m.Pine Tree Academy at North Haven
12/17/20197 p.m.Scarborough at Portland
12/17/20196:30 p.m.Southern Aroostook at Katahdin
12/17/20196:30 p.m.Telstar at Spruce Mountain
12/17/20195 p.m.Temple Academy at Rangeley
12/17/20194 p.m.Traip Academy at Waynflete
12/17/20195 p.m.Valley at Forest Hills
12/17/20197 p.m.Washington Academy at Mt. Desert Island
12/17/20196:30 p.m.Westbrook at Leavitt
12/17/20196 p.m.Windham at Thornton Academy
12/17/20196 p.m.Winslow at Oceanside
12/17/20196:30 p.m.Winthrop at Madison
12/17/20196:30 p.m.Yarmouth at Mt. Ararat
12/18/20197 p.m.Bucksport at George Stevens
12/18/20196 p.m.Deer Isle-Stonington at Jonesport-Beals
12/18/20196:30 p.m.Dexter at Central
12/18/20197 p.m.East Grand at Hodgdon
12/18/20195:30 p.m.Easton at Van Buren
12/18/20196 p.m.Lee Academy at Penquis Valley
12/18/20196:30 p.m.Machias at Woodland
12/18/20197 p.m.Morse at Freeport
12/18/20196:30 p.m.Narraguagus at Shead
12/18/20196:30 p.m.Sumner at Searsport
12/19/20196:30 p.m.Boothbay at Dirigo
12/19/20197 p.m.Caribou at Houlton
12/19/20196:30 p.m.Cony at Messalonskee
12/19/20194 p.m.Forest Hills at Buckfield
12/19/20196:30 p.m.Hall-Dale at Telstar
12/19/20197 p.m.Hermon at Foxcroft Academy
12/19/20195:30 p.m.Madawaska at Fort Kent
12/19/20196:30 p.m.Madison at Lisbon
12/19/20196:30 p.m.Mountain Valley at Carrabec
12/19/20196:30 p.m.Mt. Abram at Oak Hill
12/19/20197 p.m.Mt. Desert Island at Orono
12/19/201911:30 a.m.North Haven at Islesboro
12/19/20196:30 p.m.Old Orchard Beach at Lake Region
12/19/20195:30 p.m.Richmond at Temple Academy
12/19/20197 p.m.Sacopee Valley at North Yarmouth Academy
12/19/20195 p.m.Southern Aroostook at Ashland
12/19/20196:30 p.m.Spruce Mountain at Winthrop
12/19/20196:30 p.m.Wiscasset at Monmouth Academy
12/20/20196:30 p.m.Biddeford at Morse
12/20/20195:30 p.m.Central Aroostook at Washburn
12/20/20196:30 p.m.Central at Bucksport
12/20/20196 p.m.Cheverus at Massabesic
12/20/20197 p.m.Erskine Academy at Skowhegan
12/20/20197 p.m.Greely at Freeport
12/20/20197 p.m.Hodgdon at Fort Fairfield
12/20/20196 p.m.Leavitt at Marshwood
12/20/20196:30 p.m.Mattanawcook Academy at Calais
12/20/20196:30 p.m.Medomak Valley at Lawrence
12/20/20196 p.m.Mt. Ararat at Falmouth
12/20/20196:30 p.m.Mt. Blue at Camden Hills
12/20/20195:30 p.m.Noble at Windham
12/20/20196:30 p.m.Nokomis at Gardiner
12/20/20196:30 p.m.Oceanside at Lincoln Academy
12/20/20197 p.m.Penobscot Valley at Dexter
12/20/20196 p.m.Penquis Valley at Stearns
12/20/20196:30 p.m.Poland at Cape Elizabeth
12/20/20197 p.m.Portland at Edward Little
12/20/20195:30 p.m.Rangeley at Vinalhaven
12/20/20196 p.m.Sanford at Kennebunk
12/20/20195:30 p.m.Scarborough at Gorham
12/20/20196 p.m.Schenck at Deer Isle-Stonington
12/20/20197 p.m.Searsport at Piscataquis
12/20/20196 p.m.South Portland at Bonny Eagle
12/20/20197 p.m.St. Dominic at Gray-New Gloucester
12/20/20197 p.m.Waterville at Old Town
12/20/20194 p.m.Wells at Fryeburg Academy
12/20/20196:30 p.m.Westbrook at Brunswick
12/20/20195:30 p.m.Yarmouth at Waynflete
12/20/20197 p.m.York at Traip Academy
12/21/20196:30 p.m.Bangor at Brewer
12/21/20191:30 p.m.Belfast at Foxcroft Academy
12/21/20192:30 p.m.Central Aroostook at Woodland
12/21/20191 p.m.East Grand at Ashland
12/21/20192:30 p.m.Hermon at Winslow
12/21/20192 p.m.Houlton at Ellsworth
12/21/20191:30 p.m.Jonesport-Beals at Lee Academy
12/21/20191 p.m.MCI at Mt. Desert Island
12/21/20191:30 p.m.Mt. View at Orono
12/21/201912 p.m.North Yarmouth Academy at Buckfield
12/21/2019TBDPresque Isle at Washington Academy
12/21/20198 a.m.Rangeley at Vinalhaven
12/21/20193 p.m.Southern Aroostook at Shead
12/21/20195:30 p.m.Valley at Richmond