GIRLS' SOCCER

RECENT RESULTS

DateTimeGame
10/14/20191 p.m.Ellsworth at MCI
10/14/201911 a.m.Caribou at Foxcroft Academy
10/14/20192 p.m.Houlton at Madawaska
10/14/20191:30 p.m.Mt. Desert Island at Hermon
10/14/201911 a.m.Presque Isle at Old Town
10/14/2019Temple Academy 5, Vinalhaven/North Haven 0Details
10/14/20196 p.m.Waynflete at Old Orchard Beach
10/12/2019Van Buren 3, Maine School of Science and Math 1
10/12/2019Brunswick 1, Hampden Academy 0Details
10/12/2019Camden Hills 6, Lewiston 0
10/12/2019Cape Elizabeth 10, Fryeburg Academy 1Details
10/12/2019Deer Isle-Stonington 2, Lee Academy 1
10/12/2019Houlton 3, Fort Kent 0
10/12/2019John Bapst 3, Mt. View 3Details
10/12/2019Leavitt 3, Maranacook 2Details
10/12/2019Sanford 3, Massabesic 1
10/12/2019Presque Isle 8, Nokomis 5
10/12/2019Belfast 2, Old Town 1
10/12/2019Penobscot Valley 11, Penquis Valley 0
10/12/2019Richmond 4, Rangeley 1Details
10/12/2019Valley 2, Vinalhaven/North Haven 1Details
10/12/2019Washington Academy 2, Searsport 1
10/12/2019Yarmouth 3, Greely 1
10/11/2019Foxcroft Academy 5, Dexter 2
10/11/2019Southern Aroostook 3, Ashland 0
10/11/2019Brewer 3, Caribou 0
10/11/2019Cheverus 5, Biddeford 0Details
10/11/2019Woodland 4, East Grand 0
10/11/2019Gorham 3, Thornton Academy 1Details
10/11/2019Hodgdon 5, Maine School of Science and Math 1
10/11/2019Medomak Valley 6, Oceanside 0
10/11/2019Morse 3, Lincoln Academy 2
10/11/2019Mt. Ararat 2, Messalonskee 0
10/11/2019Traip Academy 5, Old Orchard Beach 1Details
10/11/2019Oxford Hills 5, Edward Little 1Details
10/11/2019Sacopee Valley 1, Waynflete 1
10/11/2019Valley 3, Vinalhaven/North Haven 2Details
10/11/2019Waterville 2, Erskine Academy 0Details
10/10/20194 p.m.Sumner at Lee Academy
10/10/2019Mt. Desert Island 1, Ellsworth 0
10/10/2019Bangor 0, Skowhegan 0Details
10/10/2019Spruce Mountain 1, Boothbay 0
10/10/2019Monmouth Academy 3, Buckfield 0Details
10/10/2019Calais 4, Washington Academy 3
10/10/2019Windham 4, Deering 0Details
10/10/2019Dexter 8, Searsport 2
10/10/2019Mt. Abram 4, Dirigo 0
10/10/2019Hermon 6, Foxcroft Academy 0
10/10/2019Greely 3, Wells 1Details
10/10/2019Greenville 5, Piscataquis 0
10/10/2019Orono 2, Houlton 1
10/10/2019Kennebunk 5, South Portland 4
10/10/2019Fort Kent 3, Madawaska 1
10/10/2019Lisbon 4, Madison 3Details
10/10/2019Bucksport 8, Mattanawcook Academy 1
10/10/2019Hall-Dale 5, Mountain Valley 0Details
10/10/2019Hampden Academy 2, Mt. Blue 1
10/10/2019Shead 4, Narraguagus 1
10/10/2019North Yarmouth Academy 3, Fryeburg Academy 0Details
10/10/2019Oak Hill 2, Carrabec 0Details
10/10/2019Schenck/Stearns 3, Penobscot Valley 0
10/10/2019Cape Elizabeth 8, Poland 0Details
10/10/2019Scarborough 2, Marshwood 1
10/10/2019Southern Aroostook 8, East Grand 0
10/10/20195:30 p.m.Telstar at Wiscasset
10/10/2019Richmond 3, Temple Academy 0
10/10/2019Yarmouth 1, Freeport 0
10/10/2019Falmouth 1, Westbrook 0Details
10/10/2019Fort Fairfield 5, Wisdom 2
10/10/2019Portland 1, Noble 0Details
10/10/2019Rangeley 5, Pine Tree Academy 0Details
10/09/2019Camden Hills 4, Bangor 2
10/09/2019Mt. Ararat 5, Cony 0
10/09/2019Oxford Hills 7, Brewer 0Details
10/09/2019Gray-New Gloucester 2, St. Dominic 0
10/09/2019Ashland 4, Katahdin 0
10/09/2019Washburn 2, East Grand 0
10/08/2019Wells 3, Old Orchard Beach 1Details
10/08/2019Nokomis 1, Belfast 0
10/08/2019Bonny Eagle 2, Biddeford 0Details
10/08/2019Bucksport 3, Calais 2
10/08/2019Camden Hills 5, Skowhegan 0Details
10/08/2019Cape Elizabeth 5, Lake Region 0Details
10/08/2019Carrabec 1, Mountain Valley 0Details
10/08/2019Central 3, Piscataquis 1
10/08/2019Mt. Blue 4, Cony 0Details
10/08/2019Washington Academy 3, Deer Isle-Stonington 0
10/08/2019Brunswick 4, Edward Little 0Details
10/08/2019Erskine Academy 7, Lawrence 0
10/08/2019Hall-Dale 4, Madison 2Details
10/08/2019Hermon 2, John Bapst 1
10/08/2019Houlton 9, Lee Academy 0
10/08/2019Lincoln Academy 5, Leavitt 1
10/08/2019Medomak Valley 3, Maranacook 0
10/08/2019Gardiner 3, MCI 1
10/08/2019Messalonskee 2, Hampden Academy 2
10/08/2019Monmouth Academy 8, Dirigo 0Details
10/08/2019Morse 8, Oceanside 0
10/08/2019Mt. Abram 1, Boothbay 0
10/08/2019Mt. Desert Island 7, Old Town 0
10/08/2019Orono 3, Dexter 2
10/08/2019Portland 3, Massabesic 0Details
10/08/2019Presque Isle 4, Ellsworth 0
10/08/2019Rangeley 4, Valley 0Details
10/08/2019Sacopee Valley 4, Poland 1Details
10/08/2019Marshwood 2, Sanford 1
10/08/2019Southern Aroostook 5, Shead 0
10/08/2019Gorham 4, South Portland 0Details
10/08/2019Winthrop 5, Spruce Mountain 1Details
10/08/2019Temple Academy 2, Pine Tree Academy 1
10/08/2019Falmouth 1, Thornton Academy 0, OTDetails
10/08/2019Waterville 2, Mt. View 1Details
10/08/2019North Yarmouth Academy 3, Waynflete 2Details
10/08/2019Deering 5, Westbrook 0Details
10/08/2019Cheverus 1, Windham 0Details
10/08/2019Oak Hill 4, Wiscasset 0Details
10/08/2019Fort Kent 4, Wisdom 2
10/08/2019Freeport 5, York 2Details
10/07/20194 p.m.Greenville at Valley
10/07/2019Madawaska 4, Fort Fairfield 3
10/07/2019Traip Academy 2, Gray-New Gloucester 0Details
10/07/2019Mattanawcook Academy 5, Sumner 0
10/07/2019Van Buren 3, Maine School of Science and Math 1
10/07/2019Buckfield 3, Lisbon 2Details

UPCOMING GAMES

DateTimeGame
10/14/201911 a.m.Caribou at Foxcroft Academy
10/14/20191 p.m.Ellsworth at MCI
10/14/20192 p.m.Houlton at Madawaska
10/14/20191:30 p.m.Mt. Desert Island at Hermon
10/14/201911 a.m.Presque Isle at Old Town
10/14/201910 a.m.Vinalhaven/North Haven at Temple
10/14/20196 p.m.Waynflete at Old Orchard Beach
10/15/20196 p.m.Brewer at Bangor
10/15/20194 p.m.Calais at Houlton
10/15/20194 p.m.Central at Orono
10/15/20196 p.m.Cony at Brunswick
10/15/20196 p.m.Deering at South Portland
10/15/20196:30 p.m.Falmouth at Scarborough
10/15/20193:30 p.m.Fort Fairfield at Hodgdon
10/15/20196 p.m.Fryeburg Academy at Freeport
10/15/20194 p.m.George Stevens at Washington Academy
10/15/20196:30 p.m.Gorham at Sanford
10/15/20194 p.m.Gray-New Gloucester at Yarmouth
10/15/20193:30 p.m.Hampden Academy at Camden Hills
10/15/20196 p.m.Lake Region at Greely
10/15/20193:30 p.m.Lawrence at Leavitt
10/15/20193:30 p.m.Lewiston at Mt. Ararat
10/15/20193:30 p.m.Lincoln Academy at Belfast
10/15/20196 p.m.Marshwood at Noble
10/15/20194 p.m.Mattanawcook Academy at Sumner
10/15/20196:30 p.m.Medomak Valley at Gardiner
10/15/20196 p.m.Messalonskee at Mt. Blue
10/15/20195 p.m.Mt. View at Morse
10/15/20193:30 p.m.Nokomis at Winslow
10/15/20194 p.m.North Yarmouth Academy at St. Dominic
10/15/20193:30 p.m.Oak Hill at Winthrop
10/15/20196 p.m.Oceanside at Maranacook
10/15/20194 p.m.Penquis Valley at Dexter
10/15/20196 p.m.Portland at Kennebunk
10/15/20194 p.m.Searsport at Penobscot Valley
10/15/20193:30 p.m.Skowhegan at Edward Little
10/15/20193:30 p.m.Southern Aroostook at Katahdin
10/15/20194 p.m.Thornton Academy at Cheverus
10/15/20196 p.m.Traip Academy at Sacopee Valley
10/15/20194 p.m.Valley at Richmond
10/15/20193:45 p.m.Washburn at Easton
10/15/20196 p.m.Windham at Biddeford
10/15/20197 p.m.Wisdom at Maine School of Science and Math
10/15/20194 p.m.York at Poland
10/16/20197 p.m.Caribou at Presque Isle
10/16/20193:30 p.m.Carrabec at Telstar
10/16/20194 p.m.Central Aroostook at Ashland
10/16/20196 p.m.Ellsworth at Hermon
10/16/20197 p.m.Fort Kent at Van Buren
10/16/20193:30 p.m.Hall-Dale at Oak Hill
10/16/20196 p.m.Lisbon at Mountain Valley
10/16/20193:30 p.m.Madison at Monmouth Academy
10/16/20194 p.m.Mt. Abram at Buckfield
10/16/20194 p.m.Old Town at John Bapst
10/16/20194 p.m.Sacopee Valley at Old Orchard Beach
10/16/20193:30 p.m.Shead at East Grand
10/16/20193:30 p.m.Spruce Mountain at Dirigo
10/16/20196 p.m.Westbrook at Bonny Eagle
10/16/20193:30 p.m.Winthrop at Boothbay
10/17/20196 p.m.Brunswick at Bangor
10/17/20196 p.m.Cheverus at Westbrook
10/17/20194 p.m.Dexter at George Stevens
10/17/20192 p.m.Easton at Southern Aroostook
10/17/20195:45 p.m.Fryeburg Academy at Lake Region
10/17/20196 p.m.Greely at York
10/17/20193:30 p.m.Hampden Academy at Mt. Ararat
10/17/20193:30 p.m.Hodgdon at Katahdin
10/17/20193:30 p.m.Lawrence at Waterville
10/17/20193:30 p.m.Madawaska at Washburn
10/17/20193:30 p.m.MCI at Nokomis
10/17/20194 p.m.Penobscot Valley at Central
10/17/20194 p.m.Piscataquis at Lee Academy
10/17/20196 p.m.Portland at Marshwood
10/17/20194 p.m.Searsport at Deer Isle-Stonington
10/17/20193:30 p.m.Sumner at Calais
10/17/20193:30 p.m.Temple at Richmond
10/17/20195 p.m.Thornton Academy at Deering
10/17/20193:30 p.m.Washington Academy at Narraguagus
10/17/20194 p.m.Waynflete at St. Dominic
10/17/20196 p.m.Wells at Yarmouth
10/18/20196 p.m.Bonny Eagle at Windham
10/18/20193:30 p.m.Buckfield at Spruce Mountain
10/18/20193:30 p.m.Camden Hills at Cony
10/18/20195 p.m.Central Aroostook at Fort Kent
10/18/20193:30 p.m.Dirigo at Winthrop
10/18/20195 p.m.Fort Fairfield at Maine School of Science and Math
10/18/20193:30 p.m.Gardiner at Oceanside
10/18/20193:30 p.m.Leavitt at Medomak Valley
10/18/20193:30 p.m.Lincoln Academy at Erskine Academy
10/18/20196 p.m.Madison at Mt. Abram
10/18/20194 p.m.Mattanawcook Academy at Penquis Valley
10/18/20193:30 p.m.Messalonskee at Edward Little
10/18/20193:30 p.m.Mountain Valley at Monmouth Academy
10/18/20196 p.m.Mt. Blue at Lewiston
10/18/20193:30 p.m.North Yarmouth Academy at Traip Academy
10/18/20193:30 p.m.Oak Hill at Lisbon
10/18/20193:30 p.m.Oxford Hills at Skowhegan
10/18/20194 p.m.Piscataquis at Schenck/Stearns
10/18/20196 p.m.Sanford at Kennebunk
10/18/20196 p.m.Scarborough at Gorham
10/18/20194 p.m.Shead at Vinalhaven/North Haven
10/18/20196:30 p.m.South Portland at Falmouth
10/18/20193:30 p.m.Telstar at Hall-Dale
10/18/20193:30 p.m.Winslow at Mt. View
10/18/20194 p.m.Wiscasset at Carrabec
10/18/20194 p.m.Wisdom at Ashland
10/19/201910 a.m.Brunswick at Messalonskee
10/19/20191:30 p.m.Cape Elizabeth at Freeport
10/19/201912 p.m.Central at Sumner
10/19/201911 a.m.Foxcroft Academy at Mt. Desert Island
10/19/201912 p.m.Gray-New Gloucester at Greely
10/19/20191 p.m.Hermon at Presque Isle
10/19/20191 p.m.John Bapst at Caribou
10/19/20191 p.m.Katahdin at Woodland
10/19/201912 p.m.Lee Academy at Deer Isle-Stonington
10/19/201911:30 a.m.Massabesic at Noble
10/19/20191 p.m.Morse at Maranacook
10/19/20198:30 a.m.Shead at Vinalhaven/North Haven
10/19/20197 p.m.Valley at Pine Tree Academy
10/19/201911 a.m.Wells at Poland
10/19/20191 p.m.York at Lake Region
10/21/20196 p.m.Ellsworth at Mt. Desert Island
10/21/20193:30 p.m.Erskine Academy at Winslow
10/21/20195 p.m.Fort Kent at Caribou
10/21/20193:30 p.m.Lisbon at Monmouth Academy
10/21/20196 p.m.Madawaska at Houlton
10/21/20196 p.m.Old Town at Hermon
10/21/20194 p.m.Penquis Valley at Greenville
10/21/20196 p.m.Skowhegan at Brewer
10/21/20194 p.m.St. Dominic at Traip Academy
10/21/20193:30 p.m.Washburn at Katahdin
10/21/20194 p.m.Washington Academy at Bucksport
10/21/20193:30 p.m.Woodland at Penobscot Valley
10/22/20196 p.m.Bangor at Hampden Academy
10/22/20193:30 p.m.Belfast at MCI
10/22/20196:30 p.m.Biddeford at Thornton Academy
10/22/20196 p.m.Bonny Eagle at South Portland
10/22/20196 p.m.Cape Elizabeth at York
10/22/20196:30 p.m.Cony at Messalonskee
10/22/20194 p.m.Deer Isle-Stonington at Schenck/Stearns
10/22/20196:30 p.m.Edward Little at Lewiston
10/22/20195:30 p.m.Falmouth at Portland
10/22/20194 p.m.Fort Fairfield at Central Aroostook
10/22/20196 p.m.Gardiner at Lawrence
10/22/20196 p.m.Kennebunk at Massabesic
10/22/20197 p.m.Medomak Valley at Morse
10/22/20197 p.m.Mt. Ararat at Brunswick
10/22/20196 p.m.Mt. View at Maranacook
10/22/20196:30 p.m.Noble at Gorham
10/22/20196 p.m.Oceanside at Lincoln Academy
10/22/20194 p.m.Orono at George Stevens
10/22/20196 p.m.Oxford Hills at Mt. Blue
10/22/20192 p.m.Rangeley at Temple
10/22/20195:30 p.m.Sanford at Deering
10/22/20194 p.m.Scarborough at Cheverus
10/22/20193:30 p.m.Waterville at Leavitt
10/22/20195:30 p.m.Windham at Westbrook