Leavitt, Winslow, Lawrence, MCI, Lincoln Academy, Cony, Oxford Hills, Mt. Ararat, Edward Little

BOYS' INDOOR TRACK

Jan. 5, 2019

no rows

RESULTS

3200 meter relay: 1. Winslow 9:50.26; 2. Mt. Ararat 9:52.02; 3. Edward Little 10:02.09; 4. Mt. Ararat ‘B’ 10:07.68

55 meter hurdles: 1. Storng (EL) 9.00; 2. Clark (Lea) 9.39; 3. Gaudin (Lea) 10.26; 4. Cuming (LA) 10.38; 5. Ybsira (MTA) 10.43; 6. Wall (W) 10.73; 7. Nelson (LA) 10.79

55 meter: 1. Brannan (MTA) 6.96; 2. Jabbusch (Lea) 7.05; 3. DaSean (Lea) 7.06; 4. Armstrong (LA) 7.32; 5. Day (Law) 7.39; 6. Gary (EL) 7.40; 7. Tardif (EL) 7.42

1 mile run: 1. Russ (LA) 4:42.90; 2. Martin (LA) 4:57.27; 3. Tiner (W) 4:58.20; 4. Chamberland (MTA) 5:04.50; 5. Tripp (EL) 5:05.47; 6. Webber (Law) 5:08.84; 7. Gallant (C) 5:09.11

400 meter: 1. Lambrecht (W) 57.35; 2. Orr (MTA) 59.66; 3. Bross (LA) 1:00.34; 4. Southwick (Law) 1:00.69; 5. Neal (MCI) 1:00.74; 6. Hartley (EL) 1:00.88; 7. Ward (OH) 1:03.78

800 meter: Russ (LA) 2:05.62; 2. Bernier (MTA) 2:09.76; 3. Martin (LA) 2:15.82; 4. Tiner (W) 2:16.35; 5. Brakley -Prowdy (LA) 2:20.75; 6. Day (Law) 2:21.70; 7. Dorval (W) 2:26.434

200 meter: 1. Brannan (MTA) 24.52; 2. Varela (MTA) 24.69; 3. Jabbusch (Lea) 24.77; 4. Armstrong (LA) 25.01; 5. DaSean (Lea) 25.27; 6. Bernier (MTA) 25.68; 7. Lambrecht (W) 25.95

2 mile run: Satterfield (MTA) 10:34.36; 2. Cohen (MTA) 10:38.68; 3. Chamberland (MTA) 11:08.05; 4. Gallant (C) 11:09.33; 4. Gallant (C) 11:09.33; 5. Tripp (EL) 11:29.98; 6. Webber (Law) 12:12.83; 7. Munsey (MTA) 12:13.98

800 meter relay: 1. Mt. Ararat 1:39.39; 2. Leavitt 1:46.70; 3. Lawrence 1:48.66; 4. Winslow 1:50.00; 5. Lincoln Academy 1:50.57; 6. Edward Little 1:51.81; 7. Oxford Hills 1:53.85

Shot put: 1. Higgins (Law) 43-10.00; 2. Plourde (Law) 42-08.50; 3. Lohr (MTA) 36-11.25; 4. Pratts  (MCI) 36-03.50; 5. Boudreau (Law) 36-01.00; 6. Hanlon (MCI) 35-04.75; 7. Melanson (Lea) 34-11.50

High jump: 1. Gray (Lea) 5-10.00; 2. Jordan (Lea) 5-08.00; 3. Jackson (EL) 5-06.00; 4. Yabsira (MTA) 5-04.00; 5. Timerlake (MTA) 5-02.00; 6. Neal (MCI) 5-00.00; 7. Smith (EL) 4-10.00

Long jump: 1. Gray (Lea) 18-08.50; 2. Varela (MTA) 18-03.00; 3. Rac (MTA) 18-01.00; 4. Jordan (Lea) 18-00.00; 5. Morrison (Lea) 17-05.00; 6. Jackson (EL) 17-02.00; 7. Lohr (MTA) 16-11.00

Triple jump: 1. Gray (Lea) 39-08-75; 2. Rac (MTA) 38-08.00; 3. Jackson (EL) 38-02.00; 4. Morrison (Lea) 36-10.25; 5. Jordan (Lea) 35-06.50; 6. Lohr (MTA) 35-01.75; 7. Hanlon (MCI) 34-07.75

Pole vault: 1. Jimenez (EL) 13-03.00; 2. Clark (Lea) 9-00.00; 3. Thistle (EL) 8-06.00

1 meter run wheelchair: 1. Schomaker (Lea) 10:54.33