Greely, Poland, Fryeburg Academy, Yarmouth, Traip Academy, Wells, North Yarmouth Academy, St.Dominic/Lisbon

GIRLS' INDOOR TRACK

Jan. 4, 2019

no rows

RESULTS

  • Jr 55—1. Marquis-Boutin (P), 7.96; 2. Ares (TA), 8.28; 3. Ferentz (G), 8.40; 4. Vachon (P), 8.59; 5. Girardin (L/SD), 8.61; 6. Knox (G), 8.62.
  • Jr 200—1. Marquis-Boutin (P), 29.10; 2. Sinker (Y), 31.30; 3. Maxwell (Y), 31.38; 4. Knox (G), 31.50; 5. Ferentz (G), 31.82; 6. DeVries (FA), 32.20.
  • Jr 400—1. Vachon (P), 1:11.83; 2. Carlson (G), 1:12.25; 3. DeVries (FA), 1:12.69; 4. Kummer (FA), 1:12.94; 5. May (Y), 1:16.09; 6. Moreno (L/SD), 1:16.37.
  • Jr 55 hurdles—1. Marsanskis (G), 9.91; 2. Carlson (G), 10.71; 3. Ares (TA), 11.19; 4 Antonelli (P), 11.76; 5. Arbelo (W), 11.96; 6. Hankins (Y), 12.08.
  • Jr 800 relay—1. Greely “A”, 2:05.14; 2. Poland “A” 2:09.88; 3. North Yarmouth Academy “A”, 2:14.92; 4. Yarmouth “A”. 2:19.55.
  • Jr high jump—1. Commons (NYA), 4-06; 2. Marsankskis (G), 4-06; 3. Haedrich (NYA), 4-02; 4. Goss (P), 4-00; 5. McCann (TA), 4-00; 6. Ward (G) 3-10; 6. Parker (W) 3-10.
  • Jr shot put—1. O’Leary (P), 29-04.75; 2. Trumbull (FA), 26-11.25; 3. August (P), 26-06.50; 4. O’Connell (FA), 26-04.50; 5. Bruder (G), 25-00.25; 6. Hamlin (FA), 23-06.
  • Sr 55—1. Eccleston (W) 7.88; 2. Kenyon (W), 8.40; 3. Davis (P), 8.47; 4. Davis (G), 8.53; 5. Jensen (FA), 8.65; 6. Fuller (Y), 8.68.
  • Sr 200—1. Eccleston (W), 29.19; 2 Kenyon (W) 29.56; 3. Walsh (Y), 31.02; 4. Jensen (FA), 31.29; 5. Willis (P), 31.31; 6. Fuller (Y), 32.43.
  • Sr 400—1. Longchamps (P), 1:11.59; 2. Oestricher (Y). 1:41.81; 3. Siewczynski (Y), 1:42.18.
  • Sr 55 hurdles—1. 10.32; 2. Irish (G), 10.49; 3. Walsh (Y), 10.54; 4 McEllin (TA), 11.98.
  • Sr high jump—1. Justice (W), 4-02; 2. Davis (G) 4-00.
  • Sr shot put—1. Davis (P), 31-11.25; 2. Colby-George (Y). 30-10.25; 3. Kneisseler (FA), 30-08.25; 4. Raven (G). 2706.50; 5. O’Leary (P) 26-09.50; 6. McDowell (Y). 25-04.
  • Open 800—1. Todd (G). 2:32.94; 2. Irish (G), 2:37.84; 3 Brown (L/SD), 2:43.68; 4. Dean-Muncie (G), 2:49.86; 5. Turkington (P), 2:51.83; 6. Young (TA). 2:53.92.
  • Open 1 mile—1. Provencher (G). 4:35.51; 2. Turkington (P). 6:1.65; 3. Audette (TA) 6:17.02; 4. Politz (TA), 6:43.55; 5. Stanton (FA). 6:56.16; 6. Chase (W). 7:32.42.
  • Open 2 mile—1. Provencher (G), 12:07.57; 2. Todd (G), 12:16.55; 3. Curran (G). 12:16.57; 4. Audette (TA), 13:24.35.
  • Open 800 relay—1. Wells “A”, 2:04.69; 2. Traip Academy “A”, 2:07.71; 3. Fryeburg Academy “A”, 2:14.21; 4. Yarmouth “A”, 2:23.38.
  • Open 3200 relay—1. Fryeburg Academy “A”. 13:09.14.
  • Open pole vault—1. McGonagle (Y). 8-06; 2. Marsanskis (G) 7-06; 3. Reinfelder (Y), 7-06; 4. Briley (G) 7-00; 5. Davis (G) 6-06; 6. Ruffner (Y). 5-06.
  • Open long jump—1. Eccleston (W) 14-03; 2. McCormick (G), 14-00.50;3. Auclair (TA) 13-08.50; 4. Mukwa (NYA), 13-00.75; 4 Vachon (P). 13-00.50; 6 Condon (FA), 22-07.75.
  • Open triple jump—1. Irish (G), 31-10.50; 2. Bolduc (W). 27-08.50;3. Kimball (P), 25-01.50; 4. Chase (W), 23-04.50; 5. Sands (P), 22-08.75; 6. Condon (FA) 22-07.75.